Menikö tosiaan kaikki?

Kirjoittanut Panu Laaksonen 9.2.2012 10:36 – Idan blogi

Iltalehti värjäsi tämän aamun lööpissään Suomen mustaksi. Tuomiopäivän otsikkona on - ei enempää eikä vähempää kuin – “Kaikki meni“.

Jos en väärin muista, edelliset “mustat kannet” on nähty inhimillisen hädän kannalta hieman vakavammissa tapauksissa. Aasiassa ja Afrikassa kuoli vuoden 2004 tsunamin tuloksena jopa 230 000 ihmistä. Japanin maanjäristyksessä ja tsunamissa maaliskuussa 2011 kuolonuhrien määrä oli lähes 30 000. Irtisanomiset ovat erittäin ikävä asia, mutta menikö nyt tosiaan ihan kaikki?

Aiheet:

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

*

Voit käyttää näitä HTML-tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tutustu Ida Framin työnäytteisiin

Silmäasema

R-kioski

Sokos

KOTO living

Info-kirjakaupat

Yliopiston Apteekki

Sanoma

Novo Nordisk

PWC

Myrsky